Vi kan hjælpe med:

Navigation: Aktuelt › Vil du producere fødevareoplevelser - Inspirationsaften 2. februar

Vil du producere fødevareoplevelser - Inspirationsaften 2. februar

Hvad skal der til for at producere produkter med merværdi for forbrugerne?

Hvad er forbrugernes krav, vaner og tendenser og hvordan skal virksomheden tilpasses, så disse tendenser kan matches?

Agrovi, Nordsjællands Landboforening og fødevarenetværket "Smag på Nordsjælland" har sammensat et spændende program for en inspirationsaften om afsætning af loklat producerede fødevarer. Programmet  omfatter indlæg om bl.a. forbrugertendenser, afsætning af produkter med en historie, betydning af netværk, markedsanalyser, forretnings- og handleplaner. 

 

Indlægsholderne er indehaver af Din Baghave, Mette Helbæk, Projekt- , udviklings- og Fødevarepolitisk konsulent Else Nørgaard,Landbrug og Fødevarer,  en lokal fødevareproducent, Torben Bo, formand for "Smag på Nordsjælland" samt Strategikonsulent Lotte Eghøj, Agrovi

 

Inspirationsaftnen afholdes den 2. februar 2012 i mødelokalet hos Nordsjællands Landboforening, Industrivænget 22, 3400 Hillerød kl. 17-21.

 

Gratis deltagelse, men tilmelding aht. forplejning senest den 26. januar  på 48225200 eller agrovi@agrovi.dk

 

Det endelig program kan downloades her.

Ansatte i Hillerød

Ansatte i Ringsted

Agrovi konference

Agrovi - Hillerød
Industrivænget 22
3400 Hillerød
tlf. 4822 5200

Agrovi - Ringsted
Balstrupvej 90
4100 Ringsted
tlf. 8870 5800